• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 12.09.2021 do 19.09.2021

XXIV Niedziela Zwykła od 12.09. do 19.09.2021 r.

NIEDZIELA – 12.09.2021 – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, Patronki Archidiecezji

7.30 – Za ++ Huberta Waleckiego, córkę Grażynę, ++ rodziców Jana Chudek i 2 żony, syna Pawła, córkę Martę i dusze opuszczone

9.30 – Za + Martę Kiecok w II rocznicę śmierci, ++ siostry Lidię Rozmus i jej męża Piotra, Marię i Szczepana Pękała, brata Jerzego Sojka

PONIEDZIAŁEK – 13.09.2021 – DZIEŃ FATIMSKI

20.15 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, RÓŻANIEC, PROCESJA ZE ŚWIECAMI i APEL

WTOREK – 14.09.2021 – Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO Kolekta na Ziemię Św.

7.00 – Za + męża Józefa Pośpiech w V rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

ŚRODA – 15.09.2021 – Wsp. NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ

7.00 – Za ++ Klarę i Józefa Kozyra o radość wieczną

CZWARTEK – 16.09.2021 – Wsp. Św. męcz. KORNELIUSZA, papieża i CYPRIANA, biskupa

18.00 – Za ++ rodziców Lidię i Piotra Rozmus

PIĄTEK – 17.09.2021

18.00 – Msza św. szkolna.Za ++ rodziców Łucję i Alojzego Ryś

SOBOTA – 18.09.2021 – Święto Św. STANISŁAWA KOSTKI, zakonnika i patrona Polski

15.00 – MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej

Ziemi i w intencji naszych ROLNIKÓW i OGRODNIKÓW

16.00Msza Św. z wigilii XXV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za ++ rodziców Adama i Gertrudę Koczy

17.00 – Msza Św. z wigilii XXV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Piotra Wala z okazji 40 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 19.09.2021 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Annę Walecki – od rodzin: Świerkot i Matula

9.30 – Za ++ rodziców Mateusza i Martę Noga, ++ z rodzin Dziura i Zelner

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Marii Barczyńskiej z okazji 60 Rocznicy Urodzin

12.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Krystyny i Mirosława Tatoj z okazji 25 Rocznicy Ślubu i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

„…ZA KOGO MNIE UWARZACIE ? …”.

Jezus zadaje dziś pytanie, które jest skierowane do każdego z nas: „Za kogo Mnie uważacie?”. Może odpowiedź wydaje się oczywista, bo przecież Jezus to Zbawiciel, Mesjasz, Bóg. Czy jednak nasze serce przyjmuje tę prawdę? Kim tak naprawdę jest dla nas Jezus? Czy jest dla nas kimś ważnym? Zobaczmy, na ile jest obecny w naszej w codzienności, jak często zwracamy się do Niego? Możemy powiedzieć, że wierzymy, ale to nasze czyny pokazują, jaka jest nasza wiara.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Patronki Archidiecezji. Modlimy się za całą naszą Archidiecezję.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na dalsze prace remontowe na naszym cmentarzu. Przed kościołem z zarządzenia arcybiskupa katowickiego, zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla cierpiącego ludu afgańskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Fatimski. Msze Św. o godzinie 7.00 i 19.30, o 2015 nabożeństwo fatimskie.

We wtorek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W środę przypada wspomnienie NMP Bolesnej.

W czwartek wspominamy świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W piątek o godzinie 18.00 będzie Msza św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci, a także uczniów klas VIII i absolwentów naszej szkoły kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę oddajemy cześć św. Stanisławowi Kostce, zakonnikowi, patronowi Polski. O godzinie 15.00 będzie Msza Św. Dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi. Po Mszy Św. odbędzie się CZWARTY PIKNIK OSIEDLOWO PARAFIALNY p.t. „Nie tylko dla Seniorów” Podczas imprezy wystąpi zespół muzyczny „Kwaśnica” który zaprasza do wspólnego biesiadowania oraz tańca. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchawców, a każdy z Państwa będzie mógł wspólnie usiąść przy kawie i cieście oraz zjeść coś ciepłego. Tak samo jak przy poprzednich piknikach uprzejmie prosimy o pomoc przy pieczeniu ciast zapisując się na listę w zakrystii. Podczas tegorocznej imprezy będziemy mogli wesprzeć chorego na SMA Filipka. W związku z piknikiem zapraszamy mężczyzn w sobotę o godzinie 10.00 do ustawiania sceny i namiotów.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary by wesprzeć chorego na SMA Filipka.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dziś specjalny numer z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej w cenie 6 zł. Do nabycia także „Gość Extra” w całości poświęcony Prymasowi Tysiąclecia i matce Czackiej w cenie 10 zł