• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 05.09.2021 do 12.09.2021

XXIII Niedziela Zwykła od 05.09. do 12.09.2021 r.

NIEDZIELA – 05.09.2021 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Dworok

Modlitwy III Zakonu

9.30 – Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Mocek, Bronisławę i Franciszka Waleczek, ++ braci i siostrę Krystynę, + Patryka Mocek i ++ z rodzin Mocek i Waleczek

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Gertrudy Gruszka z okazji 80 Rocznicy Urodzin i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

PONIEDZIAŁEK – 06.09.2021

7.00 – Za + Jana Brachaczek

WTOREK – 07.09.2021

7.00 – Za ++ Walerię i Henryka, Ewę i Janusza Gołek z Kobióra

ŚRODA – 08.09.2021 – Święto NARODZENIA NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY

7.00 – Za + Franciszka Chudek, + żonę Małgorzatę, ++ z rodzin: Chudek, Jacek, Klimek i Spyra

CZWARTEK – 09.09.2021

18.00 – Za + Dariusza Zając w VI rocznicę śmierci i wszystkich ++ z rodzin: Zając, Kałus, Sornowski i Szromek

PIĄTEK – 10.09.2021

18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ Jadwigę i Brunona Wrzoł

SOBOTA – 11.09.2021

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

13.00 – Ślub konkordatowy: Dominika Błąkała i Mikołaj Rozmus

16.00Msza Św. z wigilii XXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Zdzisława Szczerbowskiego w V rocznicę śmierci oraz ++ rodziców Łucję i Bronisława Kozłowskich, Franciszka Szczerbowskiego, brata Jana i Teresę Kozłowskich, Jana Szczerba oraz Annę i Mateusza Sobczyków

Błogosławieństwo Rocznego Dziecka: Julia Ryt

17.00Msza Św. z wigilii XXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dary Ducha Świętego i zdrowie dla Tomasza Szwarc z okazji 18 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

NIEDZIELA – 12.09.2021 – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, Patronki Archidiecezji

7.30 – Za ++ Huberta Waleckiego, córkę Grażynę, ++ rodziców Jana Chudek i 2 żony, syna Pawła, córkę Martę i dusze opuszczone

9.30 – Za + Martę Kiecok w II rocznicę śmierci, ++ siostry Lidię Rozmus i jej męża Piotra, Marię i Szczepana Pękała, brata Jerzego Sojka

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021

„… EFFATHA – OTWÓRZ SIĘ …”

„Otwórz się” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii do głuchoniemego. „Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić” – relacjonuje święty Marek. I my, zgromadzeni na tej Eucharystii niedzielnej pragniemy otworzyć się na uzdrawiające dotknięcie Bożej mocy. Prośmy pana, aby nas dotknął i sprawił, abyśmy w całym życiu mogli mówić przede wszystkim językiem ewangelicznej miłości.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Afgańczykami. Modlimy się za cierpiący lud afgański.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na gaz i energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla o godzinie 14.00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

W środę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W piątek o godzinie 18.00 będzie Msza św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza te. które mają 15 maja 2022 roku przystąpić do I Komunii Świętej.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 10.00 będzie spotkanie Dzieci Maryi. O 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Patronki Archidiecezji. Kolekta specjalna kopertowa będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe na naszym cmentarzu. Przed kościołem z zarządzenia arcybiskupa katowickiego, zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla cierpiącego ludu afgańskiego.

IV Piknik Osiedlowo Parafialny 18-09-2021

Zarząd Osiedla Stara Wieś, ksiądz Proboszcz Rafał Październiok, Kółko Rolnicze, Koło Gospodyń oraz Rada Parafialna pragną zaprosić wszystkich mieszkańców Osiedla i Parafian na CZWARTY PIKNIK OSIEDLOWO PARAFIALNY p.t. „Nie tylko dla Seniorów” połączony z Dożynkami Osiedlowymi. Piknik odbędzie się 18-tego września na terenie obejścia kościoła. Podczas imprezy wystąpi zespół muzyczny „Kwaśnica” który zaprasza do wspólnego biesiadowania oraz tańca. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchawców, a każdy z Państwa będzie mógł wspólnie usiąść przy kawie i cieście oraz zjeść coś ciepłego. Tak samo jak przy poprzednich piknikach uprzejmie prosimy o pomoc przy pieczeniu ciast zapisując się na listę w zakrystii. Podczas tegorocznej imprezy będziemy mogli wesprzeć chorego na SMA Filipka.

Serdecznie zapraszamy !!

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi, w nim zaś o tym, jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja. Polecamy również artykuł o Kongresach Eucharystycznych.