• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 29.08.2021 do 05.09.2021

XXII Niedziela Zwykła od 30.08. do 06.09.2020 r.

NIEDZIELA – 29.08.2021 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + męża Aleksandra Rozmus, ++ rodziców, siostrę Helenę i zięcia Adama

9.30 – Za + Jana Nowak w I rocznicę śmierci

11.00 – Za ++ Annę i Antoniego Kawa

PONIEDZIAŁEK – 30.08.2021

7.00 – Za + Aleksandrę Kasza – od siostry i + jej ojca Teofila Gawliczek

WTOREK – 31.08.2021

7.00 – Za + Jana Ślezionę w X rocznicę śmierci

ŚRODA – 01.09.2021

7.00 – Za ++ Augustyn, Julianna, Alojzy i Jadwiga Larysz

8.00 – Msza Św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół

CZWARTEK – 02.09.2021 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Za + Patrycję Świerkot w rocznicę śmierci

PIĄTEK – 03.09.2021 – I piątek

17.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i w intencji ich rodziców

18.00 – Msza Św. szkolna. Adama Blaut w III rocznicę śmierci

SOBOTA –04.09.2021 – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

14.00 – Ślub konkordatowy: Alina BOJDOŁ i Andrzej LAZAREK

15.00 – Chrzest dziecka: Stanisław Franciszek Machulec

16.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Annę Pastuszka w V rocznicę śmierci

17.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Arkadiusza Stanieczek we wspomnienie urodzin i + ojca Pawła

NIEDZIELA – 05.09.2021 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Dworok

Modlitwy III Zakonu

9.30 – Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Mocek, Bronisławę i Franciszka Waleczek, ++ braci i siostrę Krystynę, + Patryka Mocek i ++ z rodzin Mocek i Waleczek

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Gertrudy Gruszka z okazji 80 Rocznicy Urodzin i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

„TEN LUD CZCI MNIE WARGAMI”

W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa świętego Jakuba, zachęcającego nas: „Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Otwarci na działanie Boga w trakcie tej Eucharystii przyjmijmy Jego łaskę świadomie, by mogła owocować w naszym codziennym życiu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek 31.08.2021 o godzinie 10.00 w katedrze w Katowicach odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów.

W środę rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Z tej okazji zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta przed każdą Mszą św.

W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 – zapraszam na Mszę św. o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa.

W I piątek miesiąca wspominamy Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Msze Św. o godzinie 7.00, 17.00 w intencji dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św. i o 18.00 Msza Św. szkolna dla pozostałych dzieci. Podczas tej Mszy Św. pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.

W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 i 17.00 Msza św. z wigilii XXIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na gaz i energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.

Inhalatorium z Eko-zakątkiem w Goczałkowicach Zdroju. Śląskie. Budżet Obywatelski. Głosuj na stronie bo.slaskie.pl

XIV Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” 11.09.2021 godzina 14.00 boisko szkolne.

Narodowy Spis Powszechny 2021. Nasze Osiedlowe Centrum Kultury Stara Wieś ul. Staromiejska 43 punkt spisowy sierpień – wrzesień w każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 10.00 i w każdy czwartek w godzinach od 15.00 do 17.00.

Odpady wielkogabarytowe będą zabierane z poszczególnych ulic naszej parafii w dniach: 3 września, 7 i 8 października bieżącego roku. Pozostałe informacje w gablotkach.