• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 25.07.2021 do 01.08.2021

XVII Niedziela Zwykła od 25.07. do 01.08.2021 r.

NIEDZIELA – 25.07.2021 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Józefa Chlebek w XII rocznicę śmierci, rodziców obu stron, zięcia Adama i trzech szwagrów

9.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Józefa Machnik z okazji 80 rocznicy urodzin

PONIEDZIAŁEK – 26.07.2021 – Wsp. Św. JOACHIMA i ANNY, rodziców NMP

7.00 – Za ++ rodziców Karola i Paulinę Świerkot i ++ rodzeństwo

WTOREK – 27.07.2021

7.00 – Za + ojca Bernarda Waliczek w X rocznicę śmierci, ++ dziadka Alojzego i babcię Lucynę, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA – 28.07.2021

7.00 – Za + Augustyna Chrószcz – od Henryka z rodziną

CZWARTEK – 29.07.2021 – Wsp. Św. MARTY

18.00 – Za + ojca Feliksa Spyra w kolejną rocznicę śmierci i jego żonę Bronisławę, ++ z pokrewieństwa: Spyra i Kumor

PIĄTEK – 30.07.2021

18.00 – Za + Floriana Skaźnik we wspomnienie jego 85 urodzin

SOBOTA – 31.07.2021 – Wsp. Św. IGNACEGO z LOYOLI, prezbitera

15.00 – Chrzest dziecka: Alessandro Cezary Reginis

16.00Msza Św. z wigilii XVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Alojzego Janosz we wspomnienie rocznicy urodzin – od dzieci

17.00Msza Św. z wigilii XVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Łucję Machnik w 30 dzień po śmierci

NIEDZIELA – 01.08.2021 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Botor

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Filipa Mazurczak jego rodziców i rodziców chrzestnych

11.00 – Za + Augustyna Kozik o radość życia wiecznego we wspomnienie dnia urodzin – od córki i wnuków z rodzinami

Chrzest dziecka: Ola Natalia Haberka

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

ZBIERZCIE POZOSTAŁE UŁOMKI, ABY NIC NIE ZGINĘŁO” …

W dzisiejszym psalmie śpiewamy: „Otwierasz rękę, karmisz nas do syta”. Świadectwo tego usłyszymy w czytaniach, w których jest mowa o nakarmieniu tłumów. Pan Bóg troszczy się o nasze ziemskie potrzeby, czego i my doświadczamy każdego dnia. Niech jednak pragnienie posiadania ciągle czegoś więcej nie przesłoni nam naszego prawdziwego celu, jakim jest życie wieczne.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W czwartek obchodzimy wspomnienie Św. Marty.

W sobotę wspominamy Św. Ignacego z Loyoli. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza św. z wigilii XVIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Kościół wzywa nas do trzeźwości i abstynencji. Podjęte postanowienia i wyrzeczenia można wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości będzie wyłożona w przedsionku kościoła. Od południa i w poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

Zarząd Osiedla Stara Wieś przypomina, że wyjazd na wycieczkę odbędzie się we wtorek 27 lipca o godzinie 8.00 z placu kościelnego. Zbiórka uczestników o godzinie 7.45. Msza Św. będzie sprawowana w klasztorze w Staniątkach. Planowany przyjazd pomiędzy godzinami 18.00, a 19.00.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: o Św. Joachimie i Annie, dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, a w wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu.

Do Parafialnej Księgi Trzeźwości:

– powinien wpisać się każdy, kto podjął decyzję, że w swoim życiu nigdy nie nadużyje alkoholu, że się nigdy nie upije. Dobrze będzie, jeżeli takie osoby podejmą również decyzję codziennej modlitwy o trzeźwość Narodu.

– powinien wpisać się każdy, kto na jakiś czas albo na całe życie gotów jest zrezygnować z używania alkoholu i tę swoją ofiarę składa Bogu w intencji ludzi, którzy przez pijaństwo przekreślają swoją godność dziecka Bożego. Powodem podjęcia abstynencji może też być gotowość wyproszenia łaski trzeźwości dla kogoś z grona osób najbliższych.