• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 18.07.2021 do 25.07.2021

XVI Niedziela Zwykła od 18.07. do 25.07.2021 r.

NIEDZIELA – 18.07.2021 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Wiesława Poloczek w II rocznicę śmierci i żonę Jadwigę

9.30 – Za + Krzysztofa Skowron, ++ rodziców Marię i Stefana Skowron, Jadwigę i Stanisława Rozmus, ++ z rodziny

11.00 – Za + Pawła Gruszkę – od wnuka Łukasza z rodziną

Chrzest dziecka: Natan Tomasz Lasek

PONIEDZIAŁEK – 19.07.2021

7.00 – Za + Karola Lasek o radość życia wiecznego – od bratanic Zosi i Ewy

WTOREK – 20.07.2021

7.00 – Za + Floriana Skaźnik – od rodzin Mrzyk i Placuch

ŚRODA – 21.07.2021

7.00 – Za + Mateusza Machulec w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 22.07.2021 – Święto Św. MARII MAGDALENY

18.00 – Za + Karola Lasek w 30 dzień po śmierci i + żonę Annę Lasek we wspomnienie urodzin i rocznicy śmierci

PIĄTEK – 23.07.2021 – Święto Św. BRYGIDY, zakonnicy, patronki Europy

18.00 – Za + Dariusza Zając we wspomnienie urodzin o radość życia wiecznego oraz za ++ z rodzin Zając i Kałus

SOBOTA –24.07.2021 – Wsp. Św. KINGI, dziewicy

16.00Msza Św. z wigilii XVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Piotra Pieles z okazji 25 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 25.07.2021 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Józefa Chlebek w XII rocznicę śmierci, rodziców obu stron, zięcia Adama i trzech szwagrów

9.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Józefa Machnik z okazji 80 rocznicy urodzin

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021

„… JEZUS PRZYWOŁAŁ DO SIEBIE DWUNASTU …”

Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby nas pouczyć o tym, iż – jak to usłyszymy w Liturgii Słowa to On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Jego pokoju w nas.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na odnowienie budynku gospodarczego na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców dzisiaj po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA.

W czwartek obchodzimy Święto Św. Marii Magdaleny.

W piątek przypada Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W sobotę wspominamy Św. Kingę, dziewicę. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XVII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie w sprawie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Spotkanie odbędzie się w dniu 21.07.2021r. o godzinie 19.00 w naszym Osiedlowym Centrum Kultury.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy:

Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.A w wakacyjnym cyklu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.