• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 11.07.2021 do 18.07.2021

Św. Jadwigi  Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

XV Niedziela Zwykła  od 11.07. do 18.07.2021 r.

NIEDZIELA  – 11.07.2021 –  XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 –    Za PARAFIAN

9.30 –    Za + Martę Mika

11.00 –  Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka: Ernesta Klimka jego  rodziców i rodziców chrzestnych oraz dziadków

PONIEDZIAŁEK – 12.07.2021 – Wsp. Św. BRUNONA BONIFACEGO z Kwerfurtu, bpa i męcz.

7.00 –  Za + Augustyna Chrószcz – od koleżanek z podstawówki

WTOREK – 13.07.2021 – Wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Dzień Fatimski

7.00 –  Za ++ Hannę Mikołajun i Mateusza Machulec – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

9.00 –  Pogrzeb: Śp. Jan Spyra

19.30 –  Przez wstawiennictwo MB Fatimskiej za Parafian o zachowanie nas od zarazy koronawirusa

20.15 –    NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, RÓŻANIEC i PROCESJA ZE ŚWIECAMI

ŚRODA – 14.07.2021

6.30 –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

7.00 –  Za + Annę Gazda w 13 rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Gazda, Starek, Żemła, Łyko i dusze w czyśćcu cierpiące

CZWARTEK – 15.07.2021 – Wsp. Św. BONAWENTURY, biskupa i doktora Kościoła

18.00 –  Za ++ Elżbietę i Stanisława Kokot

PIĄTEK – 16.07.2021 – Wsp. NMP z Góry Karmel

18.00 –  W intencji dusz w czyśćcu cierpiących – od parafian

SOBOTA –17.07.2021

15.00 –    Przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Oliwii Grolik z okazji I Rocznicy Urodzin oraz o opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

16.00 –  Msza Św. z wigilii XVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + szwagra Mariana Szweda – od rodzin: Szpek, Rzepecki i Duda

NIEDZIELA  – 18.07.2021 –  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 –  Za + Wiesława Poloczek w II rocznicę śmierci i żonę Jadwigę

9.30 –  Za + Krzysztofa Skowron, ++ rodziców Marię i Stefana Skowron, Jadwigę i Stanisława Rozmus, ++ z rodziny

11.00 –  Za + Pawła Gruszkę – od wnuka Łukasza z rodziną

Chrzest dziecka: Natan Tomasz Lasek

Św. Jadwigi Śl.  PSZCZYNA- STARA WIEŚ

Strona Internetowa Parafii:     www.parafiaswjadwigi.pl

Konto  Parafii:  z dopiskiem na cele kultu religijnego

Bank Pekao S.A.  79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021

„JEZUS PRZYWOŁAŁ DO SIEBIE DWUNASTU …”.

Bóg wybrał nas przed założeniem świata. Nie jesteśmy dziełem przypadku, ale Jego kochanymi dziećmi. Choć wiele rzeczy się zmienia w naszym życiu i na całym świecie, jedna na pewno pozostaje niezmienna – Boża miłość. Ona stale towarzyszy nam w realizacji naszego powołania – na drodze do świętości.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na dalsze oświetlenie naszego kościoła / lampy pod chórem, na klatkach schodowych i w przedsionku kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek wspominamy Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

We wtorek przypada wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. O godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb Śp Jana Spyry. Jest to także Dzień Fatimski dlatego zapraszam wszystkich parafian o godzinie 19.30 na Mszę św., Różaniec Fatimski i procesję z figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła.

W czwartek wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Wszystkich, którzy czczą Matkę Bożą i noszą szkaplerz zapraszam do udziału w tym dniu we Mszy Św. o godzinie 18.00.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XVI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na odnowienie budynku gospodarczego na naszym cmentarzu.

W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą sobotę i niedzielę tj 17 i 18 lipca po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.: warto zwrócić uwagę na teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską w kontekście ostatniej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Temu tematowi poświęcona jest również rozmowa z izraelskim dziennikarzem i pisarzem Yossim Kleinem Halevim.

Uczestników zapisanych na pielgrzymkę do Włoch proszę o wpłacenie pozostałej kwoty do przyszłej niedzieli włącznie.

MILCZENIE (OWMR 45)
    Należy również zachować w odpowiednim czasie pełne czci milczenie. Jego natura zależy od czasu, w jakim jest przewidziane w poszczególnych obrzędach:
        – w akcie pokuty i po wezwaniu do modlitwy wierni skupiają się w sobie;
        – po czytaniu lub homilii krótko rozważają to, co usłyszeli;
        – po Komunii świętej zaś wychwalają Boga w sercu i modlą się do Niego. W Mszach dla grup specjalnych milczenie to można przedłużyć. Godne pochwały jest zachowanie milczenia w kościele, w zakrystii i w przylegających do niej pomieszczeniach już przed rozpoczęciem celebracji, aby wszyscy pobożnie i godnie przygotowali się do sprawowania świętych czynności.