• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 04.07.2021 do 11.07.2021

XIV Niedziela Zwykła od 04.07. do 11.07.2021 r.

NIEDZIELA – 04.07.2021 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Augustyna Chrószcz – od Tomasza z rodziną

9.30 – Za + Różę Kurzyca i ++ z rodzin: Figołuszka, Kubis, Hlubek, Kaszok i Kurzyca

11.00 – Za + Henryka Błaut

PONIEDZIAŁEK – 05.07.2021

7.00 – Za + Bolesława Matula w XIX rocznicę śmierci

WTOREK – 06.07.2021 – Wsp. Bł. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, dziewicy

7.00 – Za ++ Pawła Gruszki –od SG SYNERGIA

ŚRODA – 07.07.2021

7.00 – Za + Krystynę Żelazo – od przyjaciółek: Eryki, Tereni i Hani

CZWARTEK – 08.07.2021 – Wsp. Św. JANA z DUKLI, prezbitera

18.00 – Za + córkę Halinę Ziebura i ++ rodziców obu stron

PIĄTEK – 09.07.2021

18.00 – Za ++ Janinę Pala w III rocznicę śmierci, ++ jej rodziców Kręgowskich, siostrę Ewę, ++ Juliannę i Ludwika Pala, zięcia Leona i Franciszka Witalskiego

SOBOTA –10.07.2021 – II sobota miesiąca

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

15.00 – Chrzest dziecka: Florian Józef Mildner

16.00 – Msza Św. z wigilii XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci – od żony i dzieci oraz za ++ rodziców i rodzeństwo

17.00 – Msza Św. z wigilii XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ rodziców Augustyna i Emilię Homan, + brata Jerzego, bratową Janinę

NIEDZIELA – 11.07.2021 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za PARAFIAN

9.30 – Za + Martę Mika

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka: Ernesta Klimka jego rodziców i rodziców chrzestnych oraz dziadków

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021

SKĄD ON TO MA ? …”.

Jezus, gdy przyszedł do swego rodzinnego miasta, spotkał się z powątpiewaniem i niedowiarstwem. „Skąd On to ma?” – pytali ludzie. My, gromadzący się wokół Niego na niedzielnej Eucharystii, nie tylko chcemy Go słuchać, lecz również doświadczać Jego mocy. Otwórzmy teraz nasze serca na Jego działanie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy..

W czwartek wspominamy Św. Jana z Dukli, prezbitera.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii, a o 16.00 i 17.00 będzie Msza św. z wigilii XV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na dalsze oświetlenie naszego kościoła / lampy pod chórem, na klatkach schodowych i w przedsionku kościoła..

Zarząd Osiedla Stara Wieś organizuje wycieczkę osiedlową w dniu 27.07.2021 w rejon Puszczy Niepołomickiej. W programie przewidziane jest: Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach, Niepołomice – zamek, Puszcza Niepołomicka – Izba Leśna, Jaworzno – Park Gródek. W trakcie wycieczki przewidziany jest poczęstunek, tj. kawa, herbata, ciastko i grill. Zapisy u Pani Łucji Brachaczek Tel. 516 570 662 do dnia 15.07.2021. Koszt uczestnictwa 20 zł. Płatne przy zapisie. Liczba miejsc ograniczona.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.: o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michaelitów bł. ks. Bronisław Markiewicz.

Podczas Mszy św.

Wierni stoją:

– od rozpoczęcia śpiewu na wejście albo od początku wejścia kapłana do ołtarza aż do kolekty włącznie

/ modlitwy przed czytaniami/,

– podczas śpiewu Alleluja przed Ewangelią,

-w czasie głoszenia Ewangelii,

– podczas wyznania wiary i modlitwy powszechnej,

– od wezwania Orate fratres przed modlitwą nad darami do końca Mszy świętej.

Kto nie może stać z jakiegoś powodu np. zdrowia, może zająć dogodną dla siebie postawę.