• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 27.06.2021 do 04.07.2021

XIII Niedziela Zwykła od 27.06. do 04.07.2021 r.

NIEDZIELA – 27.06.2021 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Pawła i Stefanię Brychlik

9.30 – Za + Józefa Chodzidło w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + syna Dariusza Folek

PONIEDZIAŁEK – 28.06.2021 – Wsp. ŚW. IRENEUSZA, biskupa i męczennika

7.00 – Za + Jana Krawieczek, ++ rodziców obu stron, + siostrę Halinę

WTOREK – 29.06.2021 – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Jana i Katarzyny z okazji 10 Rocznicy Ślubu i kolejnych rocznic Chrztu Świętego Jana i Karola

17.00 – Za + Augustyna Chrószcz w 30 dzień po śmierci – od Doroty z rodziną

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Aleksandry w 10 urodziny oraz w intencji dzieci komunijnych

ŚRODA – 30.06.2021

7.00 – Za + Floriana Skaźnik – od sąsiadów

CZWARTEK – 01.07.2021 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Za + Floriana Skaźnik – od szwagierki

PIĄTEK – 02.07.2021 – I piątek

18.00 – Za + Zygmunta Kędzior w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Kędzior i Banot oraz ++ z rodzin: Pękała, Jaszek, Pośpiech, Lukasek, Kropidło, ++ sąsiadów i Ks. Proboszcza Antoniego Mazura

SOBOTA –03.07.2021 – Święto ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

14.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Piotra Gruszki z okazji 50 Rocznicy Urodzin i w intencji całej rodziny

15.00 – Chrzest dziecka: Matylda Marcela Godziek

16.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marii i Waltera Leśnikowskich i ich dzieci z rodzinami

NIEDZIELA – 04.07.2021 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Augustyna Chrószcz – od Tomasza z rodziną

9.30 – Za + Różę Kurzyca i ++ z rodzin: Figołuszka, Kubis, Hlubek, Kaszok i Kurzyca

11.00 – Za + Henryka Błaut

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

NIE BÓJ SIĘ, WIERZ TYLKO …”

Bóg stworzył człowieka dla nieśmiertelności, uczynił go obrazem własnej wieczności. To dlatego zawsze wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, aby uzdrawiać nasze serca i ciała. Zaufajmy Bożemu Miłosierdziu ze świadomością, że zawsze możemy się do Niego zwrócić.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nowy dach budynku gospodarczego na cmentarzu. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam do udziału we Mszach Św. o godzinie 7.00, 17.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.

W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 – zapraszam na Mszę św. o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa.

W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. O godzinie 18.00 Msza św. .

W I sobotę miesiąca obchodzimy święto Św. Tomasz, Apostoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 Msza św. z wigilii XIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi kolejną zbiórkę na pomoc Syrii.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in.:

historię relikwii świętych Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.