• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 20.06.2021 do 27.06.2021

XII Niedziela Zwykła od 20.06. do 27.06.2021 r.

NIEDZIELA – 20.06.2021 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SALEZJAŃSKA

7.30 – Za + Pawła Gruszkę – od rodziny Janosz

9.30 – Za + męża Dariusza Szpek w 8 rocznicę śmierci

11.00 – 1/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi Śląskiej w intencji Jana Cader z okazji Pierwszej Komunii Świętej oraz w intencji rodziców, rodziców chrzestnych i brata

2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Jana Bosko i św. Jadwigi Śląskiej w intencji naszego kleryka Aleksandra Ficka udającego się na praktykę misyjną do Zambii, w intencji rodziny Ficek i całej rodziny Salezjańskiej

PONIEDZIAŁEK – 21.06.2021

7.00 – Za ++ rodziców Annę i Jana Łuka, brata Józefa, siostrę Helenę i szwagra Tadeusza

WTOREK – 22.06.2021

7.00 – Za ++ Marię Studzieńską i Barbarę Peterek – od Zakładu Pogrzebowego MAMOK

ŚRODA – 23.06.2021 – Dzień Ojca

7.00 – W Roku Św. Józefa przez Jego wstawiennictwo w intencji wszystkich ojców z okazji Dnia Ojca

CZWARTEK – 24.06.2021 – Uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

18.00 – Za + ojca Stefana i Eryka Kania

PIĄTEK – 25.06.2021

8.00 – Msza Św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszej szkoły z podziękowaniem za cały Rok Szkolny, z prośbą o dobry wypoczynek w czasie wakacji.

18.00 – Za ++ rodziców Jana i Anielę Błąkała

SOBOTA –26.06.2021

14.00 – Chrzest dziecka: Bernadette Oliwia De Lima

14.30 – Chrzest dziecka: Jan Andrzej Walczak

15.00 – Chrzest dziecka: Karol Dawid Romański

16.00 – Msza Św. z wigilii XIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Elżbiety i Zygmunta Tyrala z okazji 50 Rocznicy Ślubu – Złotych Godów Małżeńskich

17.00 – Msza Św. z wigilii XIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża Pawła Stanieczek w kolejną rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

NIEDZIELA – 27.06.2021 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Pawła i Stefanię Brychlik

9.30 – Za + Józefa Chodzidło w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + syna Dariusza Folek

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

„… PRZEPRAWMY SIĘ NA DRUGĄ STRONĘ …”.

Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego – to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić.

W dzisiejszą niedzielę gościmy wolontariuszy misyjnych, którzy złożą świadectwo swojego zaangażowania w Kościół i Misje wraz z opiekunem Salezjaninem ks. Andrzejem Polichtem, oraz naszym klerykiem Aleksandrem Fickiem. Serdecznie ich witamy. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego ofiarą do puszek a także zakupem ze sklepiku misyjnego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W środę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwach. Zapraszam na Mszę Św. w ich intencji o godzinie 8.00.

W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18.00.

W piątek o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia Roku Szkolnego w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół.

Dzieci i młodzież zapraszam do Spowiedzi Świętej z okazji zakończenia Roku Szkolnego, codziennie przed Mszą Świętą.

W sobotę o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii 13 Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nowy dach budynku gospodarczego na cmentarzu. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Pielgrzymka do Włoch i do grobu Św. Jana Pawła II będzie realizowana w dniach od 8 do 16 sierpnia bieżącego roku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500 zł i 100 euro oraz podajemy dane zapisane na kartce: pesel, data urodzenia, nr dowodu osobistego i nr telefonu oraz adres zamieszkania.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.:

polecamy dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Dostępny jest także Mały Gość Niedzielny.