• Ogłoszenia od 06.06.2021 do 13.06.2021

X Niedziela Zwykła od 06.06. do 13.06.2021 r.

NIEDZIELA – 06.06.2021 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + babcię Joannę Kokot w 35 rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ Martę i Ludwika Pitlok

11.00 – Za + męża Andrzeja Prusek z okazji III rocznicy śmierci

Procesja Eucharystyczna

PONIEDZIAŁEK – 07.06.2021

7.00 – Za + Józefa i Martę Mrzyczek i + Krystynę Mrzyczek

WTOREK – 08.06.2021 – Wsp. Św. JADWIGI, królowej

7.00 – Za + teściową Paulinę Skarboń i jej dwóch mężów oraz + Klarę Furtok

ŚRODA – 09.06.2021

7.00 – Za ++ Paulinę i Franciszka Machnik

CZWARTEK – 10.06.2021

18.00 – Za + Małgorzatę Chrószcz i ++ z rodziny

PIĄTEK – 11.06.2021 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

7.00 – Za + Marię Studzieńską – od rodziny Janda

18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Bronisławę i Ludwika Masny, ++ Jadwigę i Norberta Kołodziej Procesja Eucharystyczna

SOBOTA –12.06.2021 – Wsp. Niepokalanego Serca NMP

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

15.30 – Chrzest dziecka: Helena Magdalena Czernecka

16.00 – Msza Św. z wigilii XI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Pawła Gruba we wspomnienie urodzin, ++ żonę Bronisławę i wnuka Piotra o radość życia wiecznego

Roczek: Wiktor Mika

NIEDZIELA – 13.06.2021 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Zygmunta Gołek – od sąsiadów

9.30 – Za + Lidię Otremba we wspomnienie urodzin

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Agaty Swadźba Trembla z okazji 30 rocznicy urodzin

19.30 – NABOŻEŃSTWO, RÓŻANIEC FATIMSKI– procesja ze świecami

Konto Parafii:

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021

MÓWIONO – ODSZEDŁ OD ZMYSŁÓW …”.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek przypada wspomnienie Św. Jadwigi, królowej.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Św. o godzinie 7.00 i 18.00 oraz na nabożeństwa przebłagalne do NSPJ za grzechy popełnione w naszej parafii, nie przestrzeganie postów piątkowych i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W związku z obchodzoną uroczystością nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i cele charytatywne.

W sobotę Kościół obchodzi wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na nowe oświetlenie naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Fatimski i wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Zapraszam o godzinie 19.30 na nabożeństwo, różaniec fatimski i procesję ze świecami.

Pielgrzymka do Włoch i do grobu Św. Jana Pawła II teraz już z okazji 101 rocznicy Jego urodzin będzie realizowana w dniach od 8 do 16 sierpnia bieżącego roku. Całkowity koszt wynosi 1590 zł i 300 euro. Zapisy w zakrystii także dzisiaj. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500 zł i 100 euro oraz podajemy dane zapisane na kartce: pesel, data urodzenia, nr dowodu osobistego i nr telefonu oraz adres zamieszkania. Program bardzo podobny do poprzedniego, zamieszczony w gablotce. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m.in.:

Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać? A także medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata.