• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 30.05.2021 do 06.06.2021


  ogłoszenia parafialne

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  Niedziela Uroczystości Trójcy Przenajświętszej od 30.05. do 06.06.2021 r.

  NIEDZIELA – 30.05.2021 – Uroczystość Najświętszej Trójcy PIELGRZYMKA mężów i młodzieńców do MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ

  7.30 – Za + Łucję Gaża NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie dla Adama Mrozek z okazji 50 rocznicy urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie dla Teresy Pieles z okazji 65 rocznicy urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  PONIEDZIAŁEK – 31.05.2021 – Święto NAWIEDZENIA NMP

  7.00 – Za ++ Floriana Skaźnik i Franciszka Kopeć – od sąsiadów NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  WTOREK – 01.06.2021 – wsp. ŚW. JUSTYNA, męczennika DZIEŃ DZIECKA

  7.00 – Za + Franciszka Skaźnik w kolejną rocznicę śmierci, żonę Weronikę i trzech synów

  ŚRODA – 02.06.2021

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Marię Studzieńską – od sąsiadów

  CZWARTEK – 03.06.2021 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

  7.30 – Za + Krystynę Żelazo i jej męża Stefana – od koleżanki Gertrudy

  9.00 – Za + Barbarę Peterek w 30 dzień po śmierci

  PROCESJA EUCHARYSTYCZNA

  11.00 – Za ++ Michała i Emilię Sosna

  Chrzest dziecka: Franciszek Piotr Jaromin

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Św. Jadwigi i Św. Jana Pawła II w intencji dzieci, które obchodzą I Rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej

  PIĄTEK – 04.06.2021 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Konrada i Eufemię Leśnikowski, ++ dwie córki i zięcia oraz dwóch wnuków Procesja Eucharystyczna

  SOBOTA –05.06.2021 – Wsp. Św. BONIFACEGO, bpa i męczennika – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE z procesją wokół kościoła

  16.00 – Msza Św. z wigilii X NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże na dalszą wspólną drogę życia dla Emilii i Sławomira z okazji 20 rocznicy ślubu oraz urodzin Sławomira i syna Adama

  17.00 – Msza Św. z wigilii X NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Pawła Gruszkę – od pracowników Centrum Green Hill

  NIEDZIELA – 06.06.2021 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + babcię Joannę Kokot w 35 rocznicę ślubu

  9.30 – Za ++ Martę i Ludwika Pitlok

  11.00 – Za + męża Andrzeja Prusek z okazji III rocznicy śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  30.05.2021

  Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: »Abba, Ojcze!«” – usłyszymy dzisiaj w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na tej Eucharystii, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo. W duchu ufności rozpocznijmy zatem sprawowanie tej Najświętszej Ofiary.

  Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich naszą modlitwą.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Kończy się czas Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

  W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia NMP

  We wtorek wspominamy Św. Justyna, męczennika. To także Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci.

  W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godzinie: 7.30, 9.00, po procesji o 11.00 oraz o 15.00 w intencji dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Po Mszy św. o godzinie 9.00 przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Św. Jadwigi, Wiśniową, Morelową, Brzoskwiniową i wracamy Wiśniową i Św. Jadwigi do kościoła. Ołtarze będą u Rodzin: 1 Dobija Pławecki, 2 Pochopień, 3 Hat Hassa i 4 Jureczko. Dziękuję za podjęcie inicjatywy budowania ołtarzy i pozostałym mieszkańcom za pomoc. Na tę procesję zapraszam także poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatków i dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Św. Kolekta przeznaczona będzie na zakupione paramenty liturgiczne / sygnaturka, gong i dzwonki/. W tym dniu niech będą wywieszone flagi i przystrojone okna naszych domów nawet tam gdzie nie będzie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 Spowiedź św. dla dzieci z klas IV i o 18.00 Msza św. szkolna.

  W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. O godzinie 16.00 i 17.00 będą Msze Św. z wigilii X Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii.

  Pielgrzymka do Włoch i do grobu Św. Jana Pawła II teraz już z okazji 101 rocznicy Jego urodzin będzie realizowana w dniach od 8 do 16 sierpnia bieżącego roku. Całkowity koszt wynosi 1590 zł i 300 euro. Zapisy w zakrystii do 6.06.2021. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500 zł i 100 euro oraz podajemy dane zapisane na kartce: pesel, data urodzenia, nr dowodu osobistego i nr telefonu oraz adres zamieszkania. Program bardzo podobny do poprzedniego, zamieszczony w gablotce. Serdecznie zapraszam.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in.:

  – dodatek – broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy oraz podczas nabożeństw czerwcowych.A w numerze przeczytamy m.in. o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.

  Bardzo proszę, by zapoznać się z wszelkimi zarządzeniami i wytycznymi związanymi z pandemią koronawirusa. Są one zamieszczone na naszej stronie internetowej

  Zachęcam do indywidualnej modlitwy i nawiedzania naszego kościoła, aby Boga błagać o ustanie zarazy koronawirusa. W tych intencjach można zapalać świece na naszych wotywnych świecznikach.

  POWRÓT