• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 23.05.2021 do 30.05.2021

Św. Jadwigi  Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

VIII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 23.05. do 30.05.2021 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.05.2021   – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 –   Za + Tadeusza Czyżewskiego w I rocznicę śmierci                      NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – Za ++ rodziców Rozalię i Józefa Szpek, Martę i Pawła Kozik         NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za + Marię Studzieńską w 30 dzień po śmierci                                NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PONIEDZIAŁEK – 24.05.2021 – Święto NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA

7.00 –  Za + Gertrudę Stachurską – od Zakładu Pogrzebowego TUTAK NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 – ZA PARAFIAN   NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 25.05.2021

7.00 – Za + Małgorzatę Chudek, męża Franciszka, ++ z rodzin: Chudek, Jacek, Klimek i Spyra
    NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 26.05.2021 – Wsp. Św. Filipa Neri, prezbitera                           – Dzień Matki

6.30 –    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

7.00 –   Za + mamę Krystynę Żelazo i + tatę Stefana                     NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 27.05.2021 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

18.00 – Za ++ Albina, Anielę i Barbarę oraz ++ rodziców                NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 28.05.2021

18.00 –  Za ++ dziadków Jadwigę i Stanisława Paszek, Gertrudę i Józefa Kurzydę        NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA –29.05.2021 – Wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

14.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie dla rodziny Ficek

15.30 –  Chrzest dziecka: Wiktor Artur Ochodek

16.00 –  Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Za + Annę Pastuszka we wspomnienie urodzin, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo NABOŻEŃSTWO MAJOWE

17.00 –  Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Za ++ ojców Henryka Czembor i Ludwika Żupa, brata Andrzeja, ++ z rodzin: Żupa i Czembor

NIEDZIELA  – 30.05.2021   – Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.30 – Za + Łucję Gaża              NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie dla Adama Mrozek z okazji 50 rocznicy urodzin                                     NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie dla Teresy Pieles z okazji 65 rocznicy urodzin                                      NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Św. Jadwigi Śl.  PSZCZYNA- STARA WIEŚ

Strona Internetowa Parafii:   www.parafiaswjadwigi.pl

Konto  Parafii:  z dopiskiem na cele kultu religijnego

Bank Pekao S.A.  79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.05.2021 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„PRZYBĄDŹ DUCHU STWORZYCIELU … ”

„Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – powiedział Jezus do uczniów, zapowiadając zesłanie Ducha Świętego. Zgromadzeni na Eucharystii zawsze dostępujemy tego szczególnego działania Ducha, którego owocami są: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”. Radujmy się w tymże Duchu Świętym.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną Bóg zapłać za każda składaną ofiarę.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W poniedziałek obchodzimy drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Wszystkie bardzo ważne Uroczystości Kościelne /jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, także Zesłanie Ducha Świętego mają podwójne święto. Dlatego mimo iż jest to dzień pracy dochowajmy tradycji i uświęćmy go przez udział we Mszy św. o godzinie 7.00, bądź 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kapłanach. Zapraszam na Mszę św. godzinie 18.00.

W piąteko godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O 18.00 Msza Św. szkolna

W sobotę o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo proszę, by zapoznać się z wszelkimi zarządzeniami i wytycznymi związanymi z pandemią koronawirusa. Są one zamieszczone na naszej stronie internetowej

Zachęcam do indywidualnej modlitwy i nawiedzania naszego kościoła, aby Boga błagać o ustanie zarazy koronawirusa. W tych intencjach można zapalać świece na naszych wotywnych świecznikach.

Po roku pandemii nasza pielgrzymka po Ziemi Włoskiej do grobu Św. Jana Pawła II teraz już z okazji 101 rocznicy Jego urodzin będzie realizowana w dniach od 8 do 16 sierpnia bieżącego roku. Całkowity koszt wynosi 1590 zł i 300 euro. Zapisy w zakrystii do 6.06.2021. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500 zł i 100 euro oraz podajemy dane zapisane na kartce: pesel, data urodzenia, nr dowodu osobistego lub paszportu i nr telefonu oraz adres zamieszkania. Program bardzo podobny do poprzedniego, zamieszczony w gablotce. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in.:

– Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów?
    O najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele.