• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 09.05.2021 do 16.05.2021

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 09.05. do 16.05.2021 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021

7.30 – Za + Krystynę Żelazo – od koleżanek z grupy tanecznej NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – Za ++ Ludwika i Annę Kokot, siostrę i braci, bratowe i szwagrów NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za + Elżbietę Janiszewską w I rocznicę śmierci, ++ z rodziny Janiszewskich i CholewaNABOŻEŃSTWO MAJOWE

PONIEDZIAŁEK – 10.05.2021

7.00 – Za ++ siostry: Otylię, Matyldę, Anastazję i Margot NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 11.05.2021

7.00 – Za + męża Roberta Kliś, ++ rodziców Teofila i Marię Kordoń NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 12.05.2021

7.00 – Za + męża Emanuela Kiecok w 27 rocznicę śmierci, + synową Gabrielę Kiecok NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.00Pogrzeb Śp. Barbary Peterek

CZWARTEK – 13.05.2021 – Wsp. Św. JANA NEPOMUCENA, prezbitera i męczennika

17.00 – Za + Zygmunta Gołek w 30 dzień po śmierci

18.00 – Za + Pawła Kałus w 45 rocznicę śmierci, + żonę Martę oraz ++ z rodzin: Kałus, Sornowski, Szromek

18.45 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i MAJOWE

PIĄTEK – 14.05.2021

18.00 – Msza św. szkolna. Za + męża Henryka Bogocz- od żony z rodziną NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA – 15.05.2021

11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJw intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych – grupa I

13.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJw intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych – grupa II

16.00 – Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Wielkanocnej. Za + Stanisława Pyrtek

Roczek dziecka: Michał Ikas NABOŻEŃSTWO MAJOWE

17.00 – Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Wielkanocnej. Za + Jana Ryt w I rocznicę śmierci

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16.05.2021 – Wniebowstąpienie Pańskie

7.30 – Za + Gertrudę Stachurską w 30 dzień po śmierci i + męża Jana w kolejną rocznicę śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych – grupa III

11.00 – ZA PARAFIAN NABOŻEŃSTWO MAJOWE

15.00 – Za + Pawła Gruszkę w 30 dzień po śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021

„… PRZYJDĘ DO WAS … ”.

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając tę Eucharystię, wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na nowe oświetlenie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się przy Krzyżu Jubileuszowym przy grocie i przy Krzyżu Misyjnym.

W czwartek o godzinie 18.45 będzie nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym.

W piątek obchodzimy święto Macieja, Apostoła. O 16.00 i 17.00 Spowiedź św. dla dzieci przed I Komunią św. i dla ich rodzin w dwóch grupach. O 18.00 Msza św. szkolna.

W sobotę o godzinie 11.00 i 13.00 oraz w niedzielę o godzinie 9.30 podczas Mszy Św. poszczególne grupy dzieci będą obchodziły swoją Uroczystość Pierwszokomunijną. Bardzo proszę by w tych Mszach św. uczestniczyły rodziny Dzieci Komunijnych i zaproszeni goście. Parafian zapraszam na pozostałe Msze św. i dodatkową w niedzielę o godzinie 15.00.

Bardzo proszę, by zapoznać się z wszelkimi zarządzeniami i wytycznymi związanymi z pandemią koronawirusa. Są one zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Zachęcam do indywidualnej modlitwy i nawiedzania naszego kościoła, aby Boga błagać o ustanie zarazy koronawirusa. W tych intencjach można zapalać świece na naszych wotywnych świecznikach.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym m.in.:

– znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami. Warto też przeczytać między innymi o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy.