• „Nauczycielu dobry,
    co mam czynić? …”

• Ogłoszenia od 06.10.2024 do 13.10.2024

XXVII Niedziela Zwykła od 06.10. do 13.10.2024 r.

NIEDZIELA – 06.10.2024 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Różę Noga – od trzech koleżanek

Modlitwa Różańcowa – początek i I dziesiątka

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Szweda

Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki II i III

11.00 – Za ++ rodziców Marię i Romana Piłot, ++ z rodzin: Piłot, Kuś i Janosz

Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki IV i V

PONIEDZIAŁEK – 07.10.2024

7.00 – Za ++ rodziców Stefana i Marię Kapica

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jana Pawła

WTOREK – 08.10.2024

7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź we wspomnienie urodzin

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 /Rolniczok/

ŚRODA – 09.10.2024

7.00 – Za + Łucję Żelazo i ++ z ulicy Rzepakowej

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Czcicieli MBNP

CZWARTEK – 10.10.2024

17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem mieszkańców ulicy Staromiejskiej

18.00 – Za + Pawła Gruba w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Bronisławę i + zięcia Henryka

PIĄTEK – 11.10.2024 – wsp. BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, prezbitera

16.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Barbary i Wiesława Kłysiewicz z okazji 20 rocznicy ślubu

17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem mieszkańców ulicy Zbożowej

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Jana Jacek w I rocznicę śmierci

SOBOTA – 12.10.2024

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Róż Różańcowych

16.00Msza Św. z wigilii XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża Andrzeja Szpek we wspomnienie urodzin o radość życia wiecznego

NIEDZIELA – 13.10.2024 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ FATIMSKI i PAPIESKI

7.30 – Za ++ Helenę i Franciszka, brata Marka i Agnieszkę Spyra

9.30 – Za + Bogdana Kłóska w II rocznicę śmierci, ++ jego rodziców i brata

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji czterech rodzin: Jarczok, Stalmach i Barczyński

Chrzest dziecka: Liliana Alicja Wiśniewska

15.00 – KORONKA i RÓŻANIEC FATIMSKI, procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2024

„… CZY WOLNO MĘŻOWI ODDALIĆ ŻONĘ ? …”.

Pan Bóg nie chciał, żeby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli w Bożej obecności – nawet wtedy, kiedy w codzienności widzimy wady innych, albo czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinień względem innych i o umocnienie naszej miłości wzajemnej.

Dzisiejsza kolekta patronacka przeznaczona jest na budowę kościoła w Mikołowie – Kamionce. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

W piątek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, 0 17.30 Różaniec i o 18.00 Msza Św. szkolna. Zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla dzieci i ich rodziców.

W sobotę o godzinie 8.00 będzie Msza Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii, a po niej nabożeństwo różańcowe. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy ostatni Dzień Fatimski w tym roku. Wszystkich parafian zapraszam o godzinie 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem na Różaniec, nabożeństwo fatimskie oraz procesję z figurą Matki Bożej i świecami wokół kościoła. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie przeznaczona będzie na wykonanie obejścia przed schodami do naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

Naszą Uroczystość Odpustową będziemy obchodzili w niedzielę 20 października.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.