• „Nauczycielu dobry,
    co mam czynić? …”

• Ogłoszenia od 15.09.2024 do 22.09.2024

XXIV Niedziela Zwykła od 15.09. do 22.09.2024 r.

NIEDZIELA – 15.09.2024 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Martę Kiecok w V rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Kiecok, Rozmus, Pękała, Sojka i Chrószcz

9.30 – Za + Różę Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi i w intencji naszych ROLNIKÓW i OGRODNIKÓW

PONIEDZIAŁEK – 16.09.2024 – Wsp. Św. męczenników KORNELIUSZA, papieża i CYPRIANA, biskupa

7.00 – Za ++ z ulicy Rzepakowej

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 17.09.2024

7.00 – Za + Piotra Grzegorzek – od Cześka i Róży

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 18.09.2024 – Święto ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zakonnika

7.00 – Za + Łucję Żelazo w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 19.09.2024

18.00 – Msza św. młodzieżowa. Za + Stefana Ryś, ++ rodziców Jana i Annę Kiermasz, siostrę Małgorzatę i brata Józefa

PIĄTEK – 20.09.2024 – Wsp. Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Tow.

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Patrycję Świerkot w kolejną rocznicę śmierci

SOBOTA – 21.09.2024 – Święto Św. MATEUSZA, APOSTOŁA

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji w intencji Henryka i Jadwigi Kasza z okazji 50 rocznicy ślubu – złotych godów małżeńskich oraz w intencji Przemysława i Moniki Kasza z okazji kolejnej rocznicy ślubu

16.00Msza Św. z wigilii XXV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji w intencji Wojciecha i Marceli Biolik z okazji 25 rocznicy ślubu – srebrnych godów małżeńskich

NIEDZIELA – 22.09.2024 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Różę Noga – od sąsiadów

9.30 – Za + Józefa Kapołka w I rocznicę śmierci

11.00 – Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane dary i łaski oraz z prośbą o dalsze Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla Karola Łodzińskiego z okazji 18 rocznicy urodzin i Franciszka Łodzińskiego z okazji 10 rocznicy urodzin

Roczek dziecka: Aleksandra Pyzik

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2024

„… ZA KOGO MNIE UWAŻACIE ?”.

Jezus w dzisiejszej liturgii słowa pyta: „Za kogo Mnie uważacie?. To pytanie jest adresowane nie tylko do apostołów. Każdy, kto je słyszy, jest wezwany do dania odpowiedzi. Ona jednak nigdy nie będzie właściwa i pełna, jeśli nie będzie owocem bliskiej relacji z Bogiem. To właśnie teraz w czasie tej Eucharystii, mamy wyjątkową możliwość spotkania ze Zbawicielem. Pozwólmy, niech On nas przemieni i upodobni do siebie – a wtedy będziemy wiedzieć, Kim jest On, i kim my naprawdę jesteśmy.

Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na wykonanie obejścia przed schodami do naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W katowickiej Katedrze o godzinie 14.00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W środę przypada Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Dlatego w czwartek zapraszam młodzież naszej parafii na Mszę Św. o godzinie 18.00 podczas której będzie modlitwa za naszą młodzież. Szczególnie zapraszam uczniów klas ósmych i tych dorosłych, którzy pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku.

W piątek wspominamy świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. O godzinie 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 18.00 będzie Msza Św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci, a także rodziców, babcie czy dziadków.

W sobotę obchodzimy Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godzinie 8.00 będzie Msza Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego, poprzedzona 15 minutową wspólną modlitwą. Na tę Mszę Św. przynosimy kapliczki Matki Bożej Pielgrzymującej. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXV Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ołtarza i obchodzenia dorocznych uroczystości dożynkowych. Bóg zapłać za dary ołtarza i każdą pomoc.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w poszczególnych państwach europejskich.