• „Nauczycielu dobry,
    co mam czynić? …”

• Ogłoszenia od 21.07.2024 do 28.07.2024

XVI Niedziela Zwykła od 21.07. do 28.07.2024 r.

NIEDZIELA – 21.07.2024 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ rodziców Helenę i Pawła Jurczyga

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Barbary i Kamila z okazji 15 rocznicy ślubu

PONIEDZIAŁEK – 22.07.2024 – Święto ŚW. MARII MAGDALENY

7.00 – Za ++ Anielę i Stefana Kóska

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 23.07.2024 – Święto ŚW. BRYGIDY, zakonnicy, patronki Europy

7.00 – Za ++ rodziców Karola i Paulinę Świerkot, ++ rodzeństwo i ++ z rodziny Świerkot

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 24.07.2024 – Wsp. Św. KINGI, dziewicy

7.00 – Za + Bernarda Waliczek w kolejną rocznicę śmierci oraz ++ dziadków Lucynę i Alojzego Waliczek i dusze w czyśćcu cierpiące

CZWARTEK – 25.07.2024 – Święto ŚW. JAKUBA, Apostoła i Św. KRZYSZTOFA

18.00 – Do Opatrzności Bożej w intencji Józefy Kapias z podziękowaniem za szczęśliwy przebieg operacji i z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

PIĄTEK – 26.07.2024 – Wsp. Św. JOACHIMA i ANNY, rodziców NMP

18.00 – Za + Joannę Hat w II rocznicę śmierci

SOBOTA – 27.07.2024

14.00 – Ślub konkordatowy: Pauliny Ptak i Grzegorza Gruszka

16.00Msza Św. z wigilii XVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane Łaski i dar życia, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji 80 rocznicy urodzin Małgorzaty Bogocz

NIEDZIELA – 28.07.2024 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Jadwigę Krasoń w XVII rocznicę śmierci

9.30 – Za + Alojzego Janosz

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Joachima i Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Anny Bocheńskiej z okazji 40 rocznicy urodzin

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024

„… TAK WIELU BOWIEM PRZYCHODZIŁO I ODCHODZIŁO, ŻE NAWET NA POSIŁEK NIE MIELI CZASU …”

Pan Jezus zawsze wychodzi naprzeciw ludzkim potrzebom. Lituje się nad tymi, którzy są „jak owce bez pasterza” i naucza – jak usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa – „ o wielu sprawach”. Każda sprawa naszego życia jest dla Niego ważna i On chce, żebyśmy z każdą z nich do Niego się zwracali. Zróbmy to podczas tej Eucharystii. Jezus, który ofiaruje Siebie Ojcu, przedstawia Mu także to, z czym przyszliśmy. I dokonuje się cud przemiany.

Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętamy w modlitwach o naszych seniorach. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, a w związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców dzisiaj po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

W poniedziałek obchodzimy Święto Świętej Marii Magdaleny.

We wtorek przypada Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę wspominamy Świętą Kingę, dziewicę.

W czwartek obchodzimy święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

W piątek wspominamy Św. Joachima i Annę, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XVII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak „Gazeta Wyborcza” od wielu lat walczy z religią w szkole oraz o jedynym na świecie Bractwie św. Marii Magdaleny działającym pod Krakowem, a w wakacyjnym cyklu o sanktuarium maryjnym w Montserrat w Hiszpanii.